یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۳

فدائی فر:

توسعه شهر زنده و پویا برای کودکان، درآمد پایدار را به دنبال دارد

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین بر توسعه برنامه های شهر دوستدار کودک قزوین تاکید کرد و گفت: ارتقاء شهر دوستدار کودک و هزینه کردن در راستای ساختن شهری زنده و پویا برای کودکان، درآمد پایدار را برای آینده شهر به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فررییس شورای اجرایی شهر دوستدار کودک در سومین کارگروه آموزشی و اطلاع رسانی حقوق کودک بیان کرد: باید فضاهای زنده و پویا برای کودکان با تکیه بر افزایش تعاملات اجتماعی در شهر توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه باید خواسته های کودکان در زندگی شهرنشینی که با کودکان گذشته بسیار متفاوت هستند، تامین شود، گفت: شهر باید به سمتی توسعه پیدا کند که احساس شادی و سلامتی در زندگی کودک ایجاد شود و این مهم بسیار ارزشمند است چراکه سلامتی سالمندان آینده، سلامت و نشاط کودکان امروز است  .

این مقام مسئول اضافه کرد: شهرداری قزوین با توسعه برنامه های شهر دوستدار کودک تلاش دارد تا زندگی با کیفیتی برای کودکان فراهم کند و شهرداری قزوین با کمک نهادهای مرتبط می‌تواند در این راستا حرکت کند.

وی ادامه داد: زندگی امروز کودکان با کودکان گذشته در همه ابعاد به خصوص نوع بازی‌ها و تعاملات اجتماعی بسیار متفاوت است و باید شرایط زندگی در شهر برای کودکان را بر اساس نیاز امروزی آنان فراهم شود.

فدائی‌فر با تاکید بر اینکه کودکان امروز سرمایه‌های آینده جامعه هستند، افزود: هر چقدر بتوانیم شهر را برای زندگی شاداب و سلامت کودکان امروز ارتقا دهیم، آینده خوبی خواهیم داشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرداری قزوین اقدامات موثری در شهر دوستدار کودک انجام داده است، افزود: باید تهدیدها و خطرات موجود برای زندگی شهرنشینی کودکان به فرصت تبدیل شود.

گفتنی است؛ در این جلسه اعضای حاضر به ارائه گزارش عملکرد با محوریت برنامه های حمایت از حقوق کودکان و تبادل نظر پرداختند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط