یکشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۲۳

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

دین مبین اسلام به حقوق کودک احترام می گذارد

مرور تاریخ اسلام به خوبی بیانگر این است که دین مبین اسلام به حقوق کودک احترام می گذارد و کودکان را در جایگاه رفیعی قرار داده است .

صدیقه ربیعی ، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در سومین جلسه کارگروه شهر دوستدار کودک که با حضور سیده منیره قوامی و مهدیه السادات قافله باشی از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین ؛ سیاوش طاهرخانی ، شهردار و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری قزوین در تالار مفاخر برگزار شد ، با بیان مطلب فوق افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز به حقوق مسلم کودکان توجه ویژه ای شده است که اگر همین موضوع را با مفاد قوانین بین المللی و معاهدات جهانی مقایسه و مورد بررسی قرار دهیم به خوبی به این نکته پی خواهیم برد که کشور ایران درحوزه کودک وحقوق کودکان موفق بوده است .

وی با تقدیر از پیگیری های شهرداری قزوین در اجرای برنامه های " روز کودک " و طرح " غنچه های شهر" تصریح کرد: شهرهای دوستدار کودک باید به دنبال ایجاد زیر ساخت های مشارکت کودکان در مسائل شهری و سهیم دانستن آنان در حوزه مدیریت شهری باشد که در این خصوص می توان گفت که مجموعه شهرداری قزوین بسیار موفق عمل کرده است .

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با اشاره به همه گیری و شیوع بیماری کرونا در کشور تصریح کرد: شهرداری قزوین می تواند با حمایت استانداری و با همکاری و مشارکت سایر دستگاه های اجرایی استان ضمن توجه ورعایت کامل پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا ؛  برنامه های مفرح شاد و سرگرم کننده ای را برای کودکان و خانواده ها ی آنان تهیه و تولید کرده و ازطریق فضای مجازی به نمایش گذارد .

ربیعی با اشاره به حرکت خوب شهرداری قزوین در راه اندازی خانه " کودکان کار " تصریح کرد : دست اندرکاران تهیه وتولید برنامه های روز جهانی کودک باید نگاه و توجه ویژه ای به کودکان کار و کودکان خیابانی داشته باشند و در این بخش می توانند از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و سمن های فعال در حوزه مسائل کودکان ونوجوانان  استفاده و بهره برداری نمایند .

وی درپایان گفت: امیدوارم دولت با ارائه طرح ها و بسته های حمایتی خود از خانواده های کم درآمد  ، زمینه رشد و بالندگی  تمامی کودکان را در محیط های آموزشی، ورزشی و تفریحی در تمام نقاط شهری و روستایی کشور فراهم آورد  .

تصاویر مرتبط